ویزای تحصیلی ترکیه

ترکیه یا قلب قاره پهناور اوراسیا کشوری در همسایگی غربی ما است که با توجه با اصلاحات چند دهه اخیر تبدیل به یکی از گزینه‌های اصلی مهاجرت به ویژه برای ایرانیان شده است.
راه‌های زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابطی مختلف را به یدک می‌کشند. اما یکی از راه‌هایی که به نسبت سایر موارد به بودجه کمتر نیاز دارد؛ ویزای تصیلی ترکیه است؛ البته که نباید از سایر مزیت‌های ویزای ترکیه چشم‌پوشی کرد. اما با توجه به درخواست زیاد مهاجرین مبنی‌بر اخذ ویزای تحصیلی ترکیه باید مراقب افراد سودجو باشید. موسسه مهاجرتی آریان پور با سابقه درخشان در این زمینه می‌تواند همراه مناسبی برای شما در این زمینه باشد..
ترکیه کشوری با فکر جهان اولی شدن در سال‌های نه‌چندان دور است که با جمعیتی بالغ‌بر ۸۲ میلیون نفر و مساحتی به ابعاد ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع به عنوان بیستمین اقتصاد برتر جهان از آن یاد می‌شود. این کشور از شرق با قاره آسیا و کشور ما ایران و از غرب با قاره اروپا و کشور یونان همسایه است. همین موضوع دلیل کافی برای ترغیب جوانان برای تحصیل در ترکیه است. البته که مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه به همین چند مورد خلاصه نمی‌شود و شما می‌توانید با اخذ این ویزا امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان را داشته باشید.

مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه

امکان تحصیل از دوران ابتدایی تا دکترا به صورت پیوسته
امکان کار در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ترکیه
ارائه اقامت موقت بعد از یک سال بعد از فارغ التحصیلی برای کاریابی در ترکیه و یا کشور اروپایی
مدرک قابل قبول دانشگاه‌های ترکیه در ایران
امکان بورسیه شدن در دانشگاه‌های برتر جهان

تحصیل در دوران دانشگاه

مقطع لیسانس
تحصیل در مقطع کارشناسی بین چهار تا پنج سال متغییر است؛ نکته‌ای که باید در این خصوص به آن توجه کنید؛ زبان رایج در دانشگته‌های این کشور ترکی است؛ البته برخی دانشگاه‌های بین المللی در این کشور کورس‌هایی را به زبان ترکی برگزار می‌کنند. رشته‌هایی همچون هنر، فرهنگ، تاریخ و معماری در ترکیه به دلیل فرهنگ غنی این کشور زبان‌زد است. همچنین برای قبولی در رشته‌های پزشکی لازم است تا حتما همچون ایران در کنکور سراسری این کشور که برمبنای زبان ترکی و دانش ریاضی است شرکت کنید.
مقطع فوق لیسانس
اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. سال تحصیلی در ترکیه در دو ترم ( یک ترم از اکتبر تا ژانویه و ترم دیگر از فوریه تا جولای به طول می‌انجامد) برگزار می‌شود. یک دوره تعطیلات دو هفته‌ای معمولا ترم‌ها را از هم جدا می‌کند؛ با این که تعطیلات تابستانی طولانی‌تر بین ماه‌های جولای و اکتبر برگزار می‌شود. نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه کنید؛ هزینه تحصیل در این مقطع است که در حدود ۱۲۰ تا ۷۵۰ یورو به صورت سالانه خواهد بود.
مقطع دکتری
در این مقطع شما باید از دانشگاه‌های ترکیه دعوت‌نامه یا پذیرش داشته باشید که موارد زیر در میان الزامات آن قرار دارد.
رزومه قوی و پروپوزال ترجمه شده ارائه دهید.
معدل بالا و طرح نو که برای ترکیه مفید باشد می‌تواند در تسریع امور نقش داشته باشد.
مدرک تافل با نمره ۷۹ و یا نمره آیلتس ۶.۵ می‌تواند در تسریع امور نقش پررنگی داشته باشد.

بورسیه تحصیلی ترکیه

در ترکیه بورسیه های تحصیلی شامل تحصیلات کاملا رایگان و بخشی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌ها و زندگی دانشجویی در ترکیه خواهد بود که توسط دولت ترکیه به صورت اقساطی به شماتعلق می‌گیرد. نکته‌ای که در خصوص بورسیه تحصیلی ترکیه باید به آن توجه کنید؛ اعتماد به یک تیم حرفه‌ای و کاربلد به امور تحصیلی این کشور است. ما در موسسه مهاجرتی حقوقی آریان پور با تکیه بردانش خود برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور همراه شما خواهیم بود. از جمله مواردی که در خصوص بورسیه تحصیلی ترکیه به شما پرداخت می‌شود؛ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
هزینه بیمه درمانی رایگان
اسکان رایگان
هزینه رفت و آمد و ایاب و ذهاب
هزینه خورد و خوراک

چرا ما را انتخاب کنید؟

همان‌طور که در ابتدا معرفی خدمات اخذ بورسیه و ویزای دانشجویی ترکیه وقبرس شمالی به این موضوع اشاره کردیم؛ نه تنها برای پذیرش وقبولی در دانشگاه‌های ترکیه وقبرس ، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد وبا تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه وقبرس شمالی، یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم پذیرش دانشگاهها و بورسیه در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم.اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود،سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم.درون مایه ورسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت وزندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان