اقامت تحصیلی در قبرس شمالی

اگر به لیست کشورهایی که برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل، دانشجو می‌پذیرند؛ نگاهی کوتاه بندازیم؛ با اسامی کشورهای مختلفی رو‌به‌رو می‌شویم که خیلی از این اسامی برای ما نقش یک رویا را ایفا می‌کنند. دانشگاه‌های آلمان، فرانسه، ایتالیا و … همه به عنوان مقاصدی شناخته می‌شوند که می‌توانند آینده ما را تحت تاثیر خود قرار دهند. اما صد افسوس که پذیرش در این دانشگاه‌ها بسیار سخت است. اما این پایان خط نیست! ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آریان پور به شما مهاجرت تحصیلی در قبرس شمالی را پیشنهاد می‌دهیم؛ زیرا از این طریق بعد از دو سال می‌توانید درخواست exchangeبه دانشگاه‌های اروپایی دهید.

چرا قبرس برای تحصیل گزینه مناسبی است؟

قبرس یکی از جزایر بزرگ دریای مدیترانه است که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. قبرس شمالی در قسمت شمال شرقی این جزیره قرار دارد و به دلیل اختلاف نظرهای فراوان از سال ۱۹۸۳ در اختیار ترکیه قرار گرفت؛ به طوری که ۳۷% از خاک این جزیره با عنوان جمهوری قبرس شمالی در اختیار ترکیه است.
به همین دلیل زبان و فرهنگ این دو کشور با یک‌دیگر متفاوت است. پایتخت این کشور نیکوزیا است و فرودگاه بین المللی این کشور ارجان نام دارد.اما یکی از دلایل مهم که در زمره مزیت‌های تحصیل در قبرس قرار دارد؛ می‌توانیم به عدم نیاز به مدرک زبان اشاره کنیم. در واقع دانشجویان با پذیرش در دانشگاه‌های قبرس در صورت تسلط به مدرک زبان و قبولی در آزمون زبان دانشگاه می‌توانند بدون هرگونه مدرک زبانی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل خود را شروع کنند. در دانشگاه قبرس حتی برای شرکت در مقطع دکترا هم نیازی به ارائه مدرک زبان معتبر همچون آیلتس و تافل نیست. این ویژگی تحصیل در قبرس باعث محبوب شدن این کشور در بین دانشجویان ایرانی شده است.در کل تحصیل در قبرس شمالی برای دانشجویان مزایای فراوانی را به همراه دارد؛ در این قسمت تمامی مزایای تحصیلی در قبرس شمالی که می‌تواند برای شما نوید بخش آینده بهتری باشد را ذکر می‌کنیم:
علاوه‌بر لیر واحد پول دوم در قبرس شمالی پوند انگلیس است که تقریبا به عنوان یکی از با ثبات‌ترین واحد‌های پول شناخته می‌شود. همین ثبات در میزان تورم و حفظ ارزش در پوند انگلیس برای دانشجویان ارزشمند است.
از دیگر شرایط عمومی می‌توانیم به میزان پایین جرم و جنایت و رفاه قابل قبول اشاره کنیم.
نزدیکی به ایران (حدود هفت ساعت فاصله هوایی) در کنار زبان ترکی که ایرانیان با آن آشنایی نسبی دارند از جمله موارد تاثیر گذار در اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی است.
قابلیت exchange دانشگاه از دیگر مزایای تحصیل در قبرس شمالی است. در واقع شما پس از دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی برای تغییر دانشگاه خود به دانشگاه معتبر اروپا می‌توانید درخواست دهید.
ارائه شدن اکثر رشته‌های تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی از دیگر موارد تاثیرگذار در ترغیب دانشجویان برای تحصیل در این کشور است.
ارائه رشته‌های خاص و کم مخاطب در تمامی دانشگاه‌های قبرس انجام می‌شود؛ برای مثال بسیاری از ایرانیان برای تحصیل در رشته‌هایی نظیر انیمیشن سازی و بازی سازی قبرس را انتخاب می‌کنند.
اما نکته‌ای که در این میان باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ اخذ مشاوره برای گذراندن مراحل ویزای تحصیلی در قبرس شمالی است. ما در موسسه مهاجرتی حقوقی آریان پور با توجه به تجربه چندین وچند ساله در زمینه ارائه خدمات مهاجرت و سرمایه گذاری قبرس شمالی، همراهی مطمئن برای ادامه مسیر شما خواهیم بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی

ارائه پاسپورت با حداقل ۸ ماه اعتبار
چهار قطعه عکس پرسنلی ۴×۶ با پس زمینه سفید
سوابق تحصیلی متقاضی اعم از مدرک دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد
ریز نمرات مقطع قبل
تمامی مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی به همراه تصویر آن‌ها
ترجمه رسمی کلیه مدارک به زبان انگلیسی

Double Degree programme یا رشته های دوگانه در قبرس چیست؟

یکی از تمهیدات ویژه دانشگاه مدیترانه شرقی ارائه رشته‌های دوگانه است تا دانشجویان بین المللی بیشتری جذب تحصیل در این کشور شوند. شما می‌توانید براساس این روش‌ دو مدرک معتبر از دو دانشگاه معتبر دریافت کنید؛ برای مثال می‌توانید سه سال اول یا ۶ ترم اول تحصیل خود را در دانشکده مدیریت دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و سال آخر را در دانشکده بازرگانی دانشگاه پاریس فرانسه سپری کنید.

آیا شما برای اخذ اقامت تحصیلی قبرس شمالی واجد شرایط هستید؟

با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره داشتیم، تحصیل در دانشگاه‌های قبرس گزینه ایده‌آلی به شمار می‌رود؛ حال در قدم آخر باید بررسی کنیم که آیا شما برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس شرایط ایده‌آل را دارید یا خیر. موارد زیر از جمله دلایل و گزینه‌های شاخص برای تعیین صلاحیت افراد واجد شرایط است:
افرادی که به تحصیل در خارج کشور علاقه‌مند هستند؛ ولی مدرک زبان رسمی ندارند.
افرادی که به دنبال اخذ اقامت و کار در کشور دیگر هستند.
دانشگاه‌های قبرس برای دانشجویانی که به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند؛ بهترین گزینه است؛ چرا که در دانشگاه های قبرس همچون دانشگاه EMU تا سقف ۵۰ % بورسیه به دانشجویان تعلق می‌گیرد.
دانشجویانی که علاقه زیادی به تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیرا پزشکی دارند.

چرا ما را انتخاب کنید؟

همان‌طور که در ابتدا معرفی خدمات اخذ بورسیه و ویزای دانشجویی ترکیه وقبرس شمالی به این موضوع اشاره کردیم؛ نه تنها برای پذیرش وقبولی در دانشگاه‌های ترکیه وقبرس ، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد وبا تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه وقبرس شمالی، یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم پذیرش دانشگاهها و بورسیه در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم.اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود،سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم.درون مایه ورسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت وزندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان