اقامت ترکیه

اگر نگاه کوتاهی به لیست مقاصد مهاجرتی داشته باشیم؛ نام ترکیه در راس این لیست قرار دارد و این به این معناست که بسیاری از هموطنان ما برای زندگی بهتر، ترکیه را انتخاب می‌کنند. در این موضوع که ترکیه برای اقامت گزینه اول ایرانیان به شما می‌رود شکی نیست؛ اما این موضوع به هیچ وجه بیان‌گر هموار بودن مسیر پرپیچ و خم اقامت ترکیه نیست و برای رسیدن به هدف نهایی، اعتماد به یک تیم حرفه‌ای همچون موسسه آریان‌پور برای شما الزامی است.

چرا ترکیه برای اقامت مناسب است؟

ترکیه کشوری پیشرفته در قلب قاره اوراسیا است که با توجه به نزدیکی، فرهنگ و مذهب مشابه، به علاوه اقتصاد برتر نسبت به ایران مقصد خوب و منطقی برای مهاجرت و اخذ ویزای دائم به حساب می‌آید. همین موضوع کافیست تا با توجه به قوانین ترکیه افراد زیادی به فکر اخذ اقامت دائم و اقامت ترکیه باشند.
اما اگر بخواهیم ترکیه را بیشتر زیر ذره‌بین ببریم ترکیه یکی از کشور‌های پر جمعیت خاورمیانه است و جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر دارد. بر اساس پیش بینی مرکز آمار این کشور، ترکیه تا سال ۲۰۴۰ به جمعیتی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. به این ترتیب که شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آنتالیا در رده‌های اول شهرهای پر جمعیت این کشور قرار خواهند گرفت.
در سال‌های اخیر به دور از مسائل سیاسی که ترکیه درگیر آن‌ها شده، نکته‌ای که بسیار مشهود پیشرفت چشم‌گیر این کشور در صنعت است. ورای رونمایی از خودرو ملی این کشور که بیان‌گر هم راستا شدن ترکیه با کشورهای تاپ اروپایی است؛ باید به این نکته اشاره کنیم که این کشور بدون نفت و منابع دیگر، صرفا با تولید و گردشگری در رتبه ۲۰ اقتصاد جهان قرار دارد که این دلیل خود، از دلایلی است که می‌تواند بسیاری از افراد را برای اقامت این کشور ترغیب کند.
شاید در خصوص کار آمار بیکاری ترکیه آن‌چنان تعریفی به نسبت ایران نداشته باشد؛ اما در خصوص مسکن، سرمایه‌گذاری و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شرایط تا حدودی ایده‌آل است. زیرا ترکیه به نوعی دروازه اروپا نامیده می‌شود و به همین دلیل بسیاری از افراد با اقامت در ترکیه و اخذ شهروندی این کشور اجازه ورود به اروپا را خواهند داشت. البته تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم صرفا توسط یک تیم و گروه کار بلد می‌تواند دست‌یافتنی باشد.

راه‌های اقامت ترکیه

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم؛ ترکیه می‌تواند مقصد مناسبی برای اقامت و ادامه راه شما باشد، اما باید شرایط اقامت برای شما فراهم باشد تا به کمک یک تیم کاربلد بتوانید در کمترین زمان ممکن، اقامت این کشور را دریافت کنید. خوشبختانه با توجه به فاصله اندک جغرافیایی و فرهنگی ترکیه نسبت به سایر مقاصد مورد توجه ایرانیان؛ راه‌های زیادی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که در این بخش به معرفی سطحی هر کدام خواهیم پرداخت.

اقامت ترکیه از طریق کار

یکی از راه‌هایی که اقامت ترکیه از طریق آن میسر است؛ اقامت از طریق کار است. اقامت کار این کشور به دو طریق زیر برای متقاضیان میسر است:
اگر شما پیشنهاد کاری خوبی داشته باشید و کارفرمایی با تابعیت یا اقامت دائمی برای شما Job offer داشته باشد؛ می‌توانید برای کسب اقامت این کشور اقدامات لازم را انجام بدهید.
با همکاری یک تیم کاربلد هم‌چون موسسه آریان‌پور در مدت زمان ۹۰ روزه که برای ویزای توریستی به شما تعلق می‌گیرد؛ به دنبال کار مورد نظر و در خورد باشید. البته باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که با توجه به نرخ بالا بیکاری در این کشور که عددی حدود ۱۳% است، پیدا کردن کار مناسب کمی سخت و غیرممکن به نظر می‌رسد و اولویت با ساکنین و شهروندان ترکیه است.
اما در کل اگر قصد اقامت این کشور از طریق کار را دارید؛ باید بگوییم که اقامت ترکیه در سه مرحله برای شما صادر می‌شود. در مرحله اول به صورت یک ساله، سپس دو ساله و بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ سال برای شما اقامت دائم صادر می‌شود.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه از دیگر راه‌های اخذ اقامت ترکیه البته به صورت غیر مستقیم است. در واقع شما برای قبولی در دانشگاه‌های ترکیه لازم دارید تا با کمک یک گروه حرفه‌ای همچون موسسه آریان‌پور برای قبولی در دانشگاه‌های ترکیه برنامه ریزی داشته باشید. البته که همان‌طور که گفتیم تحصیل به صورت غیر مستقیم می‌تواند برای شما اقامت ترکیه را به همراه داشته باشد. یعنی پس از تحصیل از طریق کار در ترکیه برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه‌های اخذ اقامت ترکیه می‌توانیم به سرمایه گذاری اشاره کنیم که سریع‌ترین و بی‌دردسرترین راه برای اخذ اقامت ترکیه به شمار می‌رود؛ البته که باید به این موضوع توجه داشته باشید که راحتی و سرعتی که از آن حرف زدیم نیمه خالی لیوان است و نیمه مهم‌تر سرمایه گذاری درست به شمار می‌رود که دقیقا با سرمایه شما ارتباط مستقیم دارد. سرمایه گذاری در ترکیه از دو طریق زیر انجام می‌شود:
روش اول خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۹ هزار دلار است. روش دوم که منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می‌شود سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه است؛ لازم به ذکر است که در این شرکت باید حداقل ۵ شهروند ترکیه استخدام گردد و سرمایه اولیه‌ای در حدود حداقل ۵۰۰ هزار دلار در حساب شرکت قرار گیرد. همچنین ارائه یک طرح تجاری قوی به اتاق بازرگانی این کشور برای اخذ اقامت الزامی است.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج یا فرزند

یکی دیگر از راه‌هایی که در خصوص اخذ اقامت ترکیه می‌توانیم به آن اشاره کنیم، ازدواج با یک شهروند ترک و پایداری آن رابطه تا سه سال است. البته که باید مدارکی همچون خانه مشترک و موارد این چنینی برای اثبات این موضوع الزامی است. مورد دیگر که می‌توانیم به آن اشاره کنیم تولد فرزند در خاک ترکیه است. البته که این موضوع در ترکیه به صورت اقامت بر اساس خون است.

چرا ما را انتخاب کنید؟

همانطور که در ابتدا به موضوع اقامت، پاسپورت وشهروندی ترکیه اشاره کردیم، نه تنها برای اقامت و شهروندی از طریق خرید ملک وسرمایه گذاری، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد و با تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه،یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم سرمایه گذاری و خرید ملک و خصوصا اخذشهروندی وپاسپورت در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم. اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود، سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم. درون مایه و رسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت و زندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان