پاسپورت و شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه با خرید ملک و سرمایه گذاری

وقتی از سرمایه گذاری، خرید ملک و یا حتی شهروندی در کنار هم صحبت می‌شود؛ اولین گزینه‌ای که ذهن مخاطبان را به خود جلب می‌کند؛ کشور ترکیه است که با سرمایه گذاری و خرید ملک، با توجه به مبلغ ارائه شده می‌تواند اقامت موقت؛ اقامت دائم و حتی شهروندی ترکیه را به همراه داشته باشد. با توجه به افزایش درخواست‌ها و به تبع آن افزایش افراد سودجو، وجود یک تیم کاربلد و با تجربه در حوزه ارائه خدمات مهاجرتی و سرمایه گذاری در ترکیه به شدت حس می‌شود. ما در گروه حقوقی مهاجرتی آریان پور با توجه به سابقه درخشان در این زمینه می‌توانیم به عنوان یک همراه خوب تا رسیدن به هدف نهایی در کنار شما باشیم.

با ترکیه، دروازه اروپا بیشتر آشنا شوید

ترکیه کشوری در قلب دو قاره اروپا و آسیا که به نوعی شاه راه اتصال این دو قاره به یک‌دیگر به حساب می‌آید یکی از مقاصد اقامتی و توریستی برای گردشگران و سرمایه گذاران است. با توجه به وسعت قابل قبول ترکیه که در حدود ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۸۴ میلیون نفری این کشور می‌تواند حدس زد که کمی نرخ بیکاری در این کشور زیاد است و برای اخذ اقامت در این کشور باید از راه‌های دیگر اقدام کنید.اما اگر بخواهیم نگاهی دقیق‌تر به پتانسیل‌های ترکیه داشته باشیم؛ اقداماتی که دولت این کشور در سال‌های اخیر انجام داده است؛ سبب شده تا ترکیه در جایگاه بیستمین اقتصاد برتر جهان قرار بگیرد و همین موضوع برای این کشور و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند؛ یک برگ برنده زرین به حساب می‌آید.

روش های اخذ پاسپورت ترکیه

.یکی از دلایل مهاجرت زیاد عموم مردم به کشور ترکیه این است که ترکیه از این نظر که همسایه کشور ایران میباشد از لحاظ فرهنگ و ادیان مشابهتی زیاد به کشور ایران دارد. کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی میباشد زیرا قسمتی از ان در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره اسیا میباشد.
با وجود اینکه حدود 75 درصد جمعیت ترکیه مسلمان هستند حکومت این کشور سکولار است و جمعیت ترکیه حدود 80 میلیون نفر میباشد و مساحت ان به تقریبی 783،562 کیلومتر مربع است.
1. ازدواج
2. کار و سرمایه گذاری
3. اخذ شهروندی با خرید ملک
4. ثبت شرکت در ترکیه
بنابر روش اخذ اقامت شرایط دریافت پاسپورت نیز متفاوت خواهد بود. همچنین با دریافت پاسپورت ترکیه همسر و فرزند زیر 18 سال نیز دارای پاسپورت خواهند بود.

مزایای شهروندی ترکیه

• با گرفتن پاسپورت ترکیه علاوه بر شخص متقاضی همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی نیز تابعیت ترکیه را دارا هستند.
• پس از دریافت پاسپورت ترکیه فرد مورد نظر این امکان را دارد که به 148 کشور و جزایر کاراییب سفر کند.
• پاسپورت کشور ترکیه در اتحادیه اروپا و سایر کشور ها جایگاه و ارزش بالایی دارد.
• دارنده پاسپورت ترکیه امکان سرمایه گذاری در 148 کشور را دارد.
• با داشتن پاسپورت ترکیه، فرد به راحتی می تواند در ترکیه خرید و فروش، کار و تحصیل نماید.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کار

برای اخذ پاسپورت ترکیه میتوان از طریق کار اقدام کرد. بنابراین می توان گفت یکی از روش های اخذ پاسپورت ترکیه، استفاده از ویزای کار ترکیه است. برای کار کردن در این کشور میبایست از یک کارفرمای معتبر و به نام جهت استخدام پییشنهادی دریافت کرده باشید.
از این رو این امکان برای شما وجود دارد که با درخواست کار، برای اقامت و اخذ مجوز کار در ترکیه اقدام نمایید. جهت اخذ مجوز کار، کارفرمای مربوطه درخواست خود را به وزارت کار کشور ترکیه ارسال میکند و طی 90 روز وزارت کار ترکیه درخواست را بررسی کرده و اقدام به صدور مجوز خواهد کرد.
مجوز صادر شده از طرف وزارت کار کشور ترکیه به مدت یک سال دارای ارزش خواهد بود و پس از این مدت قابل تمدید میباشد. بنابراین این امکان برای متقاضی وجود دارد که به مدت دو سال مجوز خود را تمدید کند و با گذشت 8 سال متقاضی میتواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کرده و با گذشت 10 سال این امکان برای متقاضی وجود دارد که پاسپورت ترکیه را دریافت کند.
با توجه به این که نرخ بیکاری در کشور ترکیه 12 درصد میباشد از جمله دلایل مناسب نبودن این کشور برای اقامت متقاضیان زبان ترکی و مسلط نبودن شهروندان ترکیه به زبان انگلیسی میباشد.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل برای متقاضیان اخذ پاسپورت یک روش غیر مستقیم است و همانطور که می دانید از ان جایی که کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد برای مسافرت به این کشور هیچ نیازی به ویزا نیست و به همین علت خانواده های ایرانی برای تحصیل فرزندان خود کشور ترکیه را انتخاب میکنند تا این امکان را داشته باشند تا در زمان تحصیل فرزندان خود به این کشور به راحتی سفر کنند. در کشور ترکیه از لحاظ قیمت و نوع تدریس دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشود.
دانشگاه های کشور ترکیه جایگاه و رتبه بالایی در مقایسه با سایر دانشگاه های دیگر کشور ها داراست. از این رو در کشور ایران طرفدارانی زیادی برای تحصیل محسوب میشود. برای تحصیل در کشور ترکیه میبایست هزینه های با میزان هزینه های ان به خوبی اشنا باشید. هزینه های تحصیل در کشور ترکیه با توجه به نوع رشته تحصیلی و خصوصی یا دولتی بودن اموزشگاه متفاوت می باشد و از بازه 200 دلار تا 2000 دلار خواهد بود. ناگفته نماند که این هزینه ها در دانشگاه های خصوصی از 8000 دلار در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 20000 دلار برای مقاطع دکترا خواهد بود.
برای ورود به این دانشگاه های حتما میبایست ازمون ورودی YOS و SAT داده شود. این ازمون ها شامل تست هایی از هوش و ریاضی و در برخی موارد زبان انگلیسی خواهد بود. با همه این موارد مدت زمان تحصیل دانشجویان جز سوابق اقامتی ان ها نمیشود و با تحصیل در این کشور امکان اخذ پاسپورت را نخواهند داشت و میبایست پس از پایان تحصیل به کار مشغول شوند. البته این امکان برای دانشجویان وجود دارد که با ازدواج یا سرمایه گذاری نیز پروسه اقامتی خود را شروع کنند و جهت اخذ پاسپورت اقدام نمایند.

اخذ پاسپورت از طریق
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه علاوه بر موارد گفته که پس از چند ماه موجب اخذ پاسپورت میشود شامل اخذ از طریق سرمایه گذاری نیز خواهد بود. منظور از سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت این است که مبلغی که برای سرمایه گذاری تعیین میکنند به مدت سه سال در این کشور بلوکه شود.

موارد سرمایه گذاری جهت اخذ پاسپورت

چرا ما را انتخاب کنید؟

همانطور که در ابتدا به موضوع اقامت، پاسپورت وشهروندی ترکیه اشاره کردیم، نه تنها برای اقامت و شهروندی از طریق خرید ملک وسرمایه گذاری، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد و با تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه،یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم سرمایه گذاری و خرید ملک و خصوصا اخذشهروندی وپاسپورت در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم.
اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود، سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم.
درون مایه و رسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت و زندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان