خرید ملک در ترکیه

ترکیه یا به زبان دیگر دروازه اروپا یکی از کشورهای موفق این روز‌های جهان است که در همسایگی ما قرار دارد. همین دو مورد سبب شده تا این کشور در رتبه اول مقاصد مهاجرتی و سرمایه گذاری ایرانیان قرار بگیرد. برای اخذ اقامت موقت ترکیه راه‌های فراوانی وجود دارد که هر کدام دردسرهای خاص خود را دارند. یکی از مواردی که به نسبت سایر طرق دردسر کمتری دارد؛ خرید ملک در ترکیه است. البته خود خرید خانه در ترکیه هم با سخت‌گیری‌های فراوانی همراه است که نیاز به همراهی یک تیم کاربلد برای مشاوره و راهنمایی در این زمینه را طلب می‌‌کند. موسسه حقوقی آریان پور با بیش از یک دهه سابق درخشان در زمینه خدمات سرمایه گذاری و اقامت ترکیه یک همراه مطمئن برای رسیدن با اهداف نهایی شماست. با توجه به تغییرات پی‌ در پی در قوانین و موارد این‌چنینی وجود یک تیم کاربلد هم‌چون آریا پور می‌تواند شما را چندین قدم به هدف نهایی نزدیک‌تر کند. قبل پرداخت به کلیات و شرایط خرید ملک در ترکیه؛ لازم است تا به‌صورت خلاصه‌وار به معرفی کشور ترکیه بپردازیم.

قوانین و شرایط عمومی برای خرید ملک در ترکیه

اگر قصد اخذ تابعیت و شهروندی این کشور را دارید؛ باید براساس موارد زیر سرمایه اعلامی از جانب کشور ترکیه را در این کشور تزریق کنید تا در مدت مشخص و بدون هرگونه دغدغه به شما پاسپورت ترکیه تعلق بگیرد.البته شما با خرید ملک به ارزش حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار نیز می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید. در این روش اقامت ۳ ساله اعطا می شود که از نوع توریستی می باشد؛ بدین معنا که شما اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورتی که بتوانید در این کشور استخدام شوید و بیمه بپردازید، یا اینکه شرکتی تاسیس کنید و ۵ نفر از شهروندان این کشور را استخدام کنید، اجازه کار در این کشور به شما اعطا می شود. این اقامت ۳ ساله توریستی تا ۱۰ سال قابل تمدید است.
بنابر قانون و آیین نامه جدید ترکیه؛ شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی ورای خرید ملک می‌توانید با سرمایه ۲۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا صاحب املاک و مستغلاتی در ترکیه شوید که منجربه اخذ اقامت شما می‌شود.
سرمایه گذاران خارجی برای حفظ شهروندی خود به عنوان اتباع ترک باید معیارهای مورد نظر کشور ترکیه را حفظ کنند؛ یعنی به مدت سه سال باید ملک خریداری شده را حفظ و از فروش آن خودداری کنند.
پروسه اخذ پاسپورت ترکیه به واسطه خرید خانه در ترکیه معمولا طی ۶۵ الی ۸۰ روز به طول می‌انجامد.
اما اگر قصد سرمایه گذاری و خرید خانه در خاک این کشور را دارید ولی بودجه شما محدود است؛ می‌توانید با توجه به موارد زیر؛ اقدامات لازم برای اخذ اقامت موقت دائم این کشور را داشته باشید.
برای خرید خانه باید حداقل ۶۰,۰۰۰ دلار هزینه کنید تا واجد شرایط برای اخذ اقامت موقت در این کشور باشید. خرید ملک باید در شهر و مناطقی که دولت ترکیه مشخص کرده است انجام شود؛ به همین دلیل اجازه خرید ملک در مناطق روستایی و نزدیک به مناطق نظامی را نخواهید داشت.
به غیر از استخدام شدن در ترکیه و پرداخت بیمه یا کارآفرینی برای ۵ نفر از شهروندان این کشور اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. اقامت ترکیه براساس خرید ملک به صورت سه ساله توریستی به شما تعلق می‌گیرد که این میزان تا ۱۰ سال قابل تمدید است.

چرا ترکیه برای خرید ملک گزینه مناسبی است؟

ترکیه کشوری غنی در همسایگی غربی ما است که با ابعادی به بزرگی ۷۸۳ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۸۲ میلیون نفر در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. به گونه‌ای که ترکیه را قلب قاره پهناور اوراسیا می‌نامند. با توجه به خصوصیات فرهنگی و دینی مشترک، این کشور به عنوان مقصد اول سفرهای برون‌ مرزی ایرانیان شناخته می‌شود. این درحالی است که هزاران نفر از هموطنان ما به دلایل و طرق مختلف، همچون خرید ملک در ترکیه در این کشور اقامت دارند.با توجه به رتبه ۲۰ ترکیه به عنوان اقتصاد برتر جهان و دوری از تحریم‌های وارده بر ایران، بسیاری از افراد زندگی در ترکیه را به زندگی در ایران ترجیح می‌دهند. البته که قیمت مناسب و تقریبا برابر خانه در ترکیه به نسبت ایران در کنار ارائه اقامت موقت سبب شده تا این روز‌ها خرید ملک در ترکیه رونق چشم‌گیری داشته باشد.شاید در نگاه اول این موضوع بیان‌گر جنبه مثبتی باشد، ولی به دلیل وجود افراد سودجو تعداد کثیری از هموطنان ما سرمایه خود را به کلی از دست دادند. به همین دلیل وجود یک همراه معتبر و کاربلد برای خرید ملک در ترکیه اولین قدمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آریان پور با توجه به تجربه چندیدن و چند ساله در این زمینه همراهی مطمئن نه صرف در پایان نقطه، بلکه در تمام طول مسیر همراه شما خواهیم بود تا در مسیر پرپیچ و خم خرید ملک در بی‌راهه قدم برندارید.

قیمت خانه در ترکیه

اگر قیمت دلار را در حدود ۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم؛ با توجه به حداقل عدد ارائه شده از جانب کشور ترکیه؛ شما با ۱ میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان می‌توانید صاحب خانه شوید و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. اما اگر بخواهیم به‌طور خلاصه به بررسی قیمت ملک در این کشور بپردازیم جدول زیر می‌تواند پاسخ سوال شما باشد.

چرا ما را انتخاب کنید؟

همان‌طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، موضوع خرید ملک در ترکیه دارای نکات جزئی ولی مهمی هستند که در هیچ مقاله‌ای به آن‌ها اشاره نشده است. به همین دلیل شما نه تنها در قدم اول؛ بلکه در طول مسیر هم نیاز به یک همراه مطمئن دارید تا در لحظه به لحظه خرید خانه در ترکیه همراه شما باشد. ارائه مشاوره در خصوص شرایط وجزئیات خرید ملک در ترکیه وپرداخت و انتقال وجه از نکات مهم خرید ملک در ترکیه است.شما برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد وبا تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه،یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم سرمایه گذاری و خرید ملک و خصوصا اخذشهروندی وپاسپورت در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم.اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود،سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم.درون مایه ورسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت وزندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان