خدمات اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یا به نقل از تاجران؛ دروازه اروپا از جمله کشورهای سرمایه داری در قلب قاره اوراسیا به حساب می‌آید که به دلایل مختلف گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است. اگر به پیشرفت چندین ساله ترکیه، از رونمایی از خودرو ملی گرفته تا قرار گرفتن در جایگاه بیستم اقتصاد جهان، توجه کنید؛ بدهی است که افراد زیادی برای سرمایه گذاری در ترکیه دست به نقد ایستاده‌اند. این موضوع شاید در نظر اول اتفاق خوبی باشد؛ اما نباید از افراد سودجو غافل شوید؛ به همین دلیل یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ اعتماد به یک تیم کاربلد همچون موسسه حقوقی مهاجرتی آریان پور است.
با توجه به موقعیت جغرافیایی ترکیه و قرارگیری آن در میان دو قاره آسیا و اروپا، سبب شده تا سرمایه‌ گذاری در این کشور به یک اقدام حساب شده بدل شود. اما این موضوع به هیچ وجه بیان‌گر این نیست که شما با چشمان بسته در این کشور سرمایه گذاری کنید. به دلیل اشباع شدن بسیاری از بخش‌های مختلف اگر با رویکردی نوین در این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری نکنید؛ طبیعی است که نتیجه نهایی با اهداف شما فاصله داشته باشد.موسسه مهاجرتی آریان پور با تکیه بر تجربه چندیدن ساله خود و این موضوع که برای سرمایه گذاری در ترکیه باید با نگرش نو قدم برداشت؛ در تلاش است تا با معرفی گزینه‌های مختلف بنابر تخصص شما و نیاز جهانی، درلحظه به لحظه سرمایه گذاری در ترکیه، تا انتها که سود دهی است؛ همراه شما باشد.

ترکیه دروازه اروپا یا رقیب جدید ابرقدرت‌ها

ترکیه کشوری با موقعیت جغرافیای مناسب است که از شرق به قاره آسیا و از غرب به قاره اروپا منتهی می‌شود؛ به همین دلیل به عنوان یک واسطه یکی از شاه‌راه‌های اصلی سرمایه گذاری به شمار می‌رود.
این کشور از شمال با دریای سیاه، در شمالی شرقی با جورحیا و ارمنستان و در جنوب و جنوب غربی با مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می‌شود.
پایتخت ترکیه آنکارا است و استانبول، ازمیر و آنتالیا از شهرهای پرجمعیت این کشور به حساب می‌آیند.
واحد پول ترکیه لیر است و به دلایل مختلف به عنوان قطب صنعتی قاره اروپا شناخته می‌شود. همچنین دین عموم مردم این کشور اسلام و مذهب آن تسنن است.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

در صورت سرمایه گذاری طبق قوانین این کشور (نحوه سرمایه گذاری و میزان هزینه اعلامی) شما می‌توانید در فاصله زمانی ۳ تا ۶ ماه اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنید.
با توجه به اعتبار پاسپورت ترکیه شما می‌توانید بدون روادید و دغدغه به ۱۴۸ کشور جهان سفر کنید.
پس از سرمایه گذاری و اقدامات اولیه، برای اخذ اقامت نیاز به حضور در خاک این کشور ندارید.
پاسپورت ترکیه با توجه به اعتباری که این کشور از زمان آتاتورک کسب کرده تا به امروز کسب کرده است؛ در رتبه ۳۰ معتبرترین پاسپورت‌های جهان قرار دارد.
پاسپورت اهدایی به شما تا ده سال اعتبار دارد و در صورت عدم بروز مشکلات امنیتی به صورت مادام‌العمر برای شما قابل تمدید است.
با اخذ پاسپورت این کشور تمامی اعضای خانواده شما از بیمه درمانی رایگان بهره‌مند می‌شوند.
با اخذ این نوع از اقامت، امکان دو تابعیتی شدن برای شما وجود دارد. یعنی تابعیت قبلی به‌علاوه تابعیت ترکی
از دیگر نکات بسیار مهم که می‌توانیم به آن اشاره ویژه داشته باشیم؛ عدم اجبار برای گذراندن دوره سربازی است.
صرفا فرد سرمایه‌گذار می‌تواند با اخذ شهروندی به این طریق از تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر ترکیه بهره‌مند شود.

شرایط و انواع راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

تا قبل از سال ۲۰۱۹ شما برای سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ شهروندی آن باید مبلغی بین ۱ تا ۳ میلیون دلار آمریکا به روش‌های مختلف در ترکیه سرمایه‌گذاری می کردید. اما در قوانین جدید در سال ۲۰۱۹ این مبلغ کاهش یافت و در بازه ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار آمریکا تعیین گردیده است. اما خود سرمایه گذاری در ترکیه هم به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که در این قسمت به معرفی هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک

برای اخذ تابعیت ترکیه بنابر قوانینی که در سال ۲۰۱۹ تعیین شد؛ لازم است تا خانه‌ای به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید. اگر مبلغی که برای خرید خانه در ترکیه صرف می‌کنید کم‌تر از این میزان باشد؛ به شما ویزای توریستی تعلق می‌گیرد. در غیر این صورت شما با ۲۵۰ هزار دلار امریکا می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه با سپرده بانکی یا خرید سهام و به‌وسیله کارآفرینی

مورد دیگر که برای سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ اقامت می‌توانیم به آن اشاره کنیم سرمایه گذاری در بانک‌های ترکیه است؛ به گونه‌ای که برای این نوع سرمایه گذاری نیاز به سپرده به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار امریکا دارید که باید حداقل سه سال برداشت نکنید. این مبلغ برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام هم به همین میزان است؛ از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.
پیش از این کارفرمایان خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه ملزم بود ۱۰۰ شهروند ترکیه‌ای را استخدام نماید. اما طبق تغییرات جدید در قوانین ترکیه، در سال ۲۰۱۹ کارفرمایان با استخدام ۵۰ شهروند ترکیه‌ای می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند.

چرا ما را انتخاب کنید؟

همانطور که در ابتدا به موضوع اقامت، پاسپورت وشهروندی ترکیه اشاره کردیم، نه تنها برای اقامت و شهروندی از طریق خرید ملک وسرمایه گذاری، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد و با تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه،یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم سرمایه گذاری و خرید ملک و خصوصا اخذشهروندی وپاسپورت در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم. اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود، سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم. درون مایه و رسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت و زندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان