اقامت در قبرس شمالی

قبرس جزیره‌ای در قلب دریای مدیترانه است که در راستای سه قاره اروپا، آسیا و افریقا قرار دارد. ورای از موقعیت جغرافیایی مناسب، این کشور با توجه به شرایط مساعدی همچون شرایط مناسب برای خرید ملک و سرمایه گذاری، نرخ پایین بیکاری و جرم و جنایت، شرایط زندگی مساعد و اقامت تعداد زیادی از ایرانیان یکی از گزینه‌های مناسب برای اقامت، سرمایه گذاری، تحصیل و … به شمار می‌رود. قبرس با توجه به شرایط سیاسی به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی که قبرس جنوبی جزئی از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود؛ تقسیم می‌شود. در این بخش به معرفی خدمات اقامت در قبرس شمالی در موسسه مهاجرتی حقوقی آریان پور می‌پردازیم.

قبرس شمالی و مزایای اقامت در این کشور

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. زبان مردم قبرس جنوبی با توجه به نزدیکی به کشور یونان زبان یونانی است و واحد پول آن یورو است. اما موضوع در خصوص قبرس شمالی کمی متفاوت است. علاوه‌بر اینکه واحد پولی قبرس شمالی لیر و زبان آن‌ها ترکی است باید به این موضوع توجه کنید که قبرس شمالی در دسته کشورهای اتحادیه اروپا جایی ندارد ولی براساس شرایط منسب زندگی به نسبت ترکیه و دیگر کشورهای مهاجر پذیر؛ می‌تواند به عنوان یکی از مقاصد ایرانیان شناخته شود.

مزایای اقامت در قبرس شمالی

شاید نبود این کشور در اتحادیه اروپا در گذشته به عنوان یک نقطه ضعف شناخته می‌شود؛ اما در حال حاضر این موضوع با توجه به افول اقتصاداروپا به عنوان یک نقطه مثبت شناخته می‌شود. نکته مهمی دیگر که در خصوص مزایای اقامت در قبرس شمالی می‌توانیم به آن اشاره کنیم؛ رایج بودن پوند انگلیس به عنوان واحد دوم پول این کشور بعد از لیر است که به عنوان ثابت‌ترین واحد پولی شناخته می‌شود.نکته دیگر که در خصوص مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی می‌توانیم به آن اشاره کنیم؛ افزایش قیمت در قبرس شمالی است. با فروپاشی اقتصاد یونان و به تبع آن اقتصاد قبرس جنوبی و همچنین به رسمیت شناختن این کشور از سوی دادگاهی در اروپا در سال ۲۰۱۰ بسیاری از سرمایه گذاران به سمت قسمت شمالی جزیره آمدند که این خود باعث افزایش قیمت ملک به میزان ۲۵% در دو سال اخیر شد.
یکی از نکات مهم که در خصوص قبرس شمالی مطرح است؛ می‌توانیم به آب و هوای مساعد این کشور اشاره کنیم. قبرس شمالی با دارا بودن ۳۰۰ روز آفتابی در سال و آب و هوای مطبوع مدیترانه‌ای به عنوان یکی از مقاصد اصلی هم برای گردشگری و هم برای اقامت به شمار می‌رود. اگر بخواهیم به صورت جزئی‌تر به این موضوع بپردازیم؛ به دمای ۳۵ درجه‌ای در گرم‌ترین روز سال و دمای ۵ درجه‌ای در سردترین روز سال اشاره کنیم.
وابسته نبودن به اقتصاد اروپا
آب و هوای مساعد قبرس
عدم ممانعت از خرید ملک و قیمت منطقی خانه
افزایش میزان ارزش ملک در قبرس شمالی

عدم ممانعت از خرید ملک و قیمت منطقی خانه و افزایش میزان ارزش ملک در قبرس شمالی

یکی از مزایا یا بهتر است بگوییم دلایل رونق اقامت در قبرس شمالی می‌توانیم به اجازه خرید ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان اشاره کنیم که از این طریق می‌توانند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. این اقامت تا زمانی که شما مالک باشید یا دچار امراض خطرناک همچون ایدز و هپاتیت نشوید؛ قابل تمدید است.و اما قیمت مناسب خانه در قبرس شمالی از دیگر دلایل یا بهتر است بگوییم مزایای اقامت در قبرس شمالی به شمار می‌رود.
برای مثال خرید یک خانه تک خواب معمولی در حدود ۲۹۵۰۰ پوند، یک آپارتمان دو خوابه شیک در حدود ۳۹۵۰۰ پوند و یک ویلای لاکچری در حدود ۶۵۰۰۰ پوند است. در حالیکه با همین میزان قیمت در ترکیه و قسمت جنوبی شما قادر به خرید واحدهایی با کیفیت پایینتر، در بخشهای شلوغ تر و یا بدون ساحل خواهید بود. علاوه‌بر این بسیاری از شرکت‌های ساختمانی در قبرس شمال برای فروش بهتر، فروش به صورت اقساطی را برای شما در نظر گرفته‌اند.
با توجه به دلایل مختلف هم‌چون وابسته نبودن اقتصاد قبرس شمالی به اروپا که به آن اشاره کردیم و همچنین عدم استفاده شرکت‌های ساخت و ساز از وام‌های بین المللی؛ قیمت ملک در این کشور با رشد چشم‌گیری همراه است؛ به گونه‌ای که در طول سال این میزان در حالت عادی به ده درصد و در حالت‌هایی خاص به ۴۰ درصد هم می‌رسد.

انواع راه های اخذ اقامت در قبرس شمالی

با توجه به نکاتی که در بالا گفتیم قبرس گزینه ایده‌آلی برای سرمایه گذاری است. اما نکته‌ای که باید در خصوص مهاجرت به قبرس به آن توجه ویژه داشته باشید؛ همراهی یک تیم معتمد و کاربلد برای مسیر پرپیچ و خم مهاجرت و اخذ اقامت حتی در قبرس شمالی است. متخصصین ما در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما بزرگواران هستند. لازم به ذکر است که اگر توضیحات ارائه شده برای جلب رضایت شما کافی نبود و به طور کامل سوالات شما رفع نشد؛ با مشاورین ما در تماس باشید.

مهاجرت یا اقامت دائم به قبرس شمالی

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم؛ شما برای اخذ اقامت دائم قبرس شمالی لازم دارید تا با توجه به قوانین این کشور سه سال به صورت پیاپی در این کشور حضور داشته باشید؛ نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه کنید؛ دارا بودن ملک و تمکن مالی قابل قبول از جانب دولت قبرس است.

اقامت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

از دیگر راه‌های اخذ اقامت قبرس شمالی می‌توانیم به اقامت از طریق تحصیل اشاره کنیم؛ در این روش شما برای اخذ این اقامت لازم است تا از یکی از دانشگاه‌های قبرس شمالی پذیرش داشته باشید. البته باید به این نکته توجه کنید که برای اخذ اقامت تحصیلی قبرس شمالی صرفا پذیرش یک دانشگاه واحد به شما داده می‌شود و در صورت تمایل برای تعویض دانشگاه باید مجدد درخواست خود را ارائه دهید. همچنین مدارکی که برای اخذ اقامت تحصیلی در قبرس شمالی باید ارائه دهید به شرح زیر است:گذرنامه با اعتبار یک ساله گواهی عدم سوپیشینه شش ماه اخیر اثبات تمکن مالی مناسب ارائه ۴ قطعه عکس

اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بدون حضور در بانک‌های قبرسبه تنهایی می‌تواند یکی از مواردی باشد که برای اخذ اقامت قبرس شمالی روی آن حساب کنید. از دیگر مواردی که در خصوص سرمایه گذاری در قبرس می‌توانید به آن فکر کنید؛ سرمایه از طریق ثبت شرکت است. البته که پلن کسب‌وکار شما باید در جهت رشد کسب‌وکار قبرس شمالی باشد. نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه کنید؛ سرمایه گذاری به صورت کاملا حساب شده است. پس برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی لازم است که حتما با یک تیم حرفه‌ای همچون موسسه آریان پور در ارتباط باشید.

اقامت قبرس شمالی از طریق تولد

شهروندی برای همه افرادی که مادر یا پدر آنها یک قبرسی ترک زبان است و یا کسانی که با یک فرد قبرسی ترک زبان ازدواج کرده اند، داده می شود. برای اخذ این نوع از اقامت باید فرزند شما در خاک قبرس متولد شود.
مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق همراه از جمله روش‌هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش شما به عنوان شخص اصلی یا مقیم قبرس شمالی باید یا در این کشور سرمایه‌گذاری داشته باشید و یا تحصیل کنید؛ در این دو روش می‌توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه اخذ نمایید.

اقامت قبرس شمالی از طریق کار و ازدواج

یکی از مواردی که در خصوص اقامت در قبرس شمالی لازم است تا به آن توجه کنید؛ اقامت در این کشور از طریق کار است. در خصوص این نوع اقامت شما باید یه دعوت‌نامه کاری از این کشور داشته باشید. البته که وجود یک تیم راهنما هم‌چون موسسه آریان پور می‌تواند در این مسیر یعنی اخذ اقامت و مهم‌تر از آن پیدا کردن کار بسیار تاثیرگذار باشد. حداقل دستمزد و حقوق برای این افراد ۱۹۳۶ یورو اعلام شد است این در حالی است که حقوق مدیران اجرایی در کشور قبرس شمالی ۳۸۷۲ یورو است.
برای اخذ اقامت ازدواج قبرس شمالی شما باید به شهروند و یا تبعه قبرس شمالی که حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد ازدواج کنید. نکته‌ای که در ایین خصوص لازم است به آن توجه کنید؛ باید مشخص شود که ازدواج در یک فضای واقعی شکل می گیرد این موضوع بسیار مهم است و بارها از سوی دولت ارزیابی می شود در نهایت زمانی که برای اقامت دائم اقدام می نمایید باید از نظر زبان در وضعیت خوبی قرار داشته باشید.
راحت ترین شکل اخذ اقامت در قبرس شمالی
از نظر رتبه بندی خرید ملک، ازدواج، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و اقامت تحصیلی به عنوان راحت‌ترین روش اخذ اقامت در این کشور شناخته می‌شود و اقامت قبرس از طریق پناهندگی هم به عنوان سخت‌ترین روش شناخته می‌شود.

چرا ما را انتخاب کنید؟

همانطور که در ابتدا به موضوع اقامت قبرس شمالی اشاره کردیم، نه تنها برای اقامت از طریق خرید ملک وسرمایه گذاری، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک مشاور و متخصص کاربلد و با تجربه در آن زمینه دارید مجموعه ما با تکیه بر دانش،ارتباطات وتجربه چندین ساله خود در ترکیه وقبرس ،یک همراه مطمئن برای مسیر پر پیچ وخم سرمایه گذاری و خرید ملک و خصوصا اقامت قبرس،اخذشهروندی وپاسپورت ترکیه در کنار شما خواهیم بود تا به نتیجه نهایی و ایده آل شما برسیم.
اما خدمات ما صرفا در این مورد خلاصه نمی شود، سایر مواردی را که میتوانیم به عنوان خدمات به آنها اشاره داشته باشیم را میتوانید در قسمت خدمات وب سایت مشاهده کنید.در کل ما با توجه به نیاز وهدف شما تمام عزم خود را جزم کرده تا در کمترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه و با دقت بالا صادقانه همراه شما باشیم. درون مایه و رسالت ما به گونه ای است علاوه بر ارائه برترین نتیجه، تا زمانی که شما تشخیص بدین در تمام موارد مهاجرت و زندگی در ترکیه در کنار شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان