پاسپورت و شهروندی ترکیه با خرید ملک و سرمایه گذاری

پاسپورت با شهروندی ترکیه با خرید ملک و سرمایه گذاری

وقتی از سرمایه گذاری، خرید ملک و یا حتی شهروندی در کنار هم صحبت می‌شود؛ اولین گزینه‌ای که ذهن مخاطبان را به خود جلب می‌کند؛ کشور ترکیه است که با سرمایه گذاری و خرید ملک، با توجه به مبلغ ارائه شده می‌تواند اقامت موقت؛ اقامت دائم و حتی شهروندی ترکیه را به همراه داشته باشد. با توجه به افزایش درخواست‌ها و به تبع آن افزایش افراد سودجو، وجود یک تیم کاربلد و با تجربه در حوزه ارائه خدمات مهاجرتی و سرمایه گذاری در ترکیه به شدت حس می‌شود. ما در گروه حقوقی مهاجرتی آریان پور با توجه به سابقه درخشان در این زمینه می‌توانیم به عنوان یک همراه خوب تا رسیدن به هدف نهایی در کنار شما باشیم.

با ترکیه، دروازه اروپا بیشتر آشنا شوید

ترکیه کشوری در قلب دو قاره اروپا و آسیا که به نوعی شاه راه اتصال این دو قاره به یک‌دیگر به حساب می‌آید یکی از مقاصد اقامتی و توریستی برای گردشگران و سرمایه گذاران است. با توجه به وسعت قابل قبول ترکیه که در حدود ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۸۴ میلیون نفری این کشور می‌تواند حدس زد که کمی نرخ بیکاری در این کشور زیاد است و برای اخذ اقامت در این کشور باید از راه‌های دیگر اقدام کنید.

اما اگر بخواهیم نگاهی دقیق‌تر به پتانسیل‌های ترکیه داشته باشیم؛ اقداماتی که دولت این کشور در سال‌های اخیر انجام داده است؛ سبب شده تا ترکیه در جایگاه بیستمین اقتصاد برتر جهان قرار بگیرد و همین موضوع برای این کشور و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند؛ یک برگ برنده زرین به حساب می‌آید.

شهروندی ترکیه چه مزایایی دارد؟

با توجه به شرایط مناسب ترکیه از نظر اقتصادی و این موضوع که دولت این کشور به دنبال پیشرفت روز افزون کشور خود است؛ می‌تواند برای مهاجرین و سرمایه گذاران هم پیامدهای مثبتی را به همراه داشته باشد که در این بخش به هر یک از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • افتتاح حساب‌های بانکی در ترکیه
 • دریافت وام‌های بانکی با بهره بسیار پایین(۱ تا ۴ درصد)
 • خرید ملک اقساطی در ترکیه
 • خرید خودرو به صورت اقساطی در ترکیه
 • خودروی معاف از مالیات
 • سهولت و دریافت ویزای کشورهای دیگر
 • امکان اخذ شهروندی ترکیه به شرط کار
 • دریافت کارت اعتباری ویزا و مستر

پاسپورت با شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه

پاسپورت با شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه با توجه به میزان هزینه و بودجه می‌تواند پیامد‌ها و امتیازات مختلفی را برای شما داشته باشد. در کل امتیازات مثبت که خرید خانه برای شما می‌تواند به همراه داشته باشد به دو بخش تقسیم می‌شود:

پاسپورت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

در صورت خرید ملک به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار امریکا و عدم فروش آن تا سه سال به شما شهروندی و پاسپورت ترکیه تعلق می‌گیرد تا امکان سفر به ۱۴۸ کشور جهان برای شما صادر شود. پروسه اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک معمولا طی ۶۵ تا ۸۰ روز انجام می شود.  نکته‌ای که نه صرفا برای خرید ملک، بلکه برای هر اقدامی در ترکیه اعم از سرمایه‌گذاری و موارد این‌چنینی باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ اعتماد به یک تیم حرفه‌ای و کاربلد برای همراهی در مسیر پرپیچ‌وخم اخذ پاسپورت شهروندی از طریق خرید ملک یا سرمایه‌گذاری است.

اقامت کوتاه مدت ترکیه

اگر برای خرید ملک در ترکیه ۶۰.۰۰۰ هزار دلار امریکا هزینه کنید؛ به شما ویزای سه ساله توریستی ترکیه تعلق می‌گیرد که این ویزا صرفا در صورت استخدام شدن در ترکیه و پرداخت بیمه یا کارآفرینی در ترکیه از طریق ثبت شرکت برای ۵ نفر میسر می‌شود. نکته‌ای که در این مورد باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ امکان تمدید این ویزا تا ده سال برای شما است.

پاسپورت با شهروندی از طریق سرمایه گذاری

اما برای اخذ شهروندی ترکیه، خرید ملک تنها گزینه موجود نیست و شما می‌توانید از طریق روش‌های دیگر سرمایه گذاری که به آن‌ها اشاره می‌کنیم؛ برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید. البته نکته مهمی که در خصوص سرمایه گذاری یا خرید ملک برای اخذ اقامت یا شهروندی ترکیه باید به آن توجه کنید و به عنوان یکی از شروط مهم و مثبت به شمار می‌رود، شرط امکان عدم حضور در ترکیه است. یعنی شما صرفا با خرید خانه به قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌توانید به عنوان شهروند ترکیه از تمامی مزایای این کشور بهره کافی را ببرید؛ اما دیگر روش‌های مناسب برای اخذ شهروندی ترکیه به شرح زیر است.

پاسپورت با شهروندی از طریق خرید و مشارکت در سهام

نکته‌ای که در این خصوص باید به آن اشاره داشته باشیم؛ خرید یا مشارکت در سهام‌های مورد تایید دولت ترکیه است. برای این نوع سرمایه گذاری شما باید همچون مبلغ سپرده در بانک اقدام به خرید سهام به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ هزار دلار کنید و این سهام را به مدت سه سال نفروشید.

پاسپورت با شهروندی از طریق سرمایه گذاری در بانک

اما روش راحت‌تر از خرید خانه در ترکیه؛ قرار دادن سپرده بانکی در بانک‌های معتبر ترکیه به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ دلار است. پس از سرمایه گذاری این مبلغ به عنوان سپرده در بانک‌های ترکیه بعد از حدود ۹۰ روز ه شما شهروندی و اقامت ترکیه اعطا می‌شود. در مورد این نوع سرمایه گذاری هم شرط عدم حضور مطرح است.

چرا موسسه آریان پور

همان‌طور که در ابتدا معرفی خدمات پاسپورت با شهروندی ترکیه به این موضوع اشاره کردیم؛ نه تنها برای شهروندی از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، بلکه برای هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک موسسه کاربلد و باتجربه در این زمینه دارد. ما در موسسه آریان‌پور با تکیه بر دانش و ارتباطات خود در ترکیه، یک همراه مطمئن برای مسیر پرپیچ‌ و خم سرمایه گذاری و خرید ملک در کنار شما خواهیم بود. اما خدمات موسسه آریان‌پور صرفا در این مورد خلاصه نمی‌شود؛ سایر مواردی که می‌توانیم به عنوان خدمات موسسه آریان پور به آن‌ها اشاره داشته باشیم؛ به شرح زیر است:

 • ارائه مشاوره عمومی رایگان در خصوص شرایط و مدارک لازم برای پاسپورت با شهروندی ترکیه و دیگر موارد این‌چنینی یکی از اصلی‌ترین خدمات موسسه آریان پور به شمار می‌رود.
 • ارائه مشاوره تخصصی برای موارد و اطلاعات تخصصی‌تر که در صورت رسیدن به نتیجه‌ نهایی و ایده‌آل شما، کل مبلغ مشاوره تخصصی به شما عودت داده می‌شود.
 • اما یکی از تمایزهای موسسه آریان‌پور که می‌توانیم به آن اشاره کنیم؛ هزینه سفر اعم از هزینه پرواز و هتل است که میهمان ما هستید.

در کل ما در موسسه آریان‌پور با توجه به نیاز و هدف شما تمام عزم خود را جزم می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن، و با کمترین هزینه ممکن یک همراه مطمئن باشیم. درون مایه و رسالت ما در موسسه آریان پور به گونه‌ای است که علاوه‌بر ارائه برترین نتیجه، در طول مسیر هم همراه شما باشیم.