سرمایه گزاری در ترکیه

خدمات سرمایه گذاری ترکیه

برای سرمایه گذاری در خارج از کشور راه‌ها و روش‌های زیادی پیش‌روی سرمایه داران است. برخی از این راه‌ها می‌تواند صرفا با سود خوب همراه باشد و در طرف دیگر برخی کشورها علاوه‌بر سود خوب و مناسب؛ امکاناتی همچون شهروندی و اقامت را برای شما به همراه دارند که ترکیه از آن دست مقاصد است. در این بخش صرفا به معرفی خدمات سرمایه گذاری در موسسه آریان پور می‌پردازیم و در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به قسمت معرفی خدمات اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ترکیه مراجعه کنید.

اما قبل از هر موضوعی با توجه به افزایش درخواست‌ها و هم‌چنین سخت‌تر شدن شرایط سرمایه گذاری در ترکیه به نسبت سال‌های گذشته؛ این موضوع بیش از پیش حس می‌شود که شما برای قدم برداشتن در این مسیر نیاز به یک همراه معتبر و کار بلد دارید. ما در موسسه اقامتی آریان پور با توجه به تجربه چندیدن ساله در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه و ارائه مشاوره به سرمایه گذاران عزیز آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما همراهان عزیز هستیم.

ترکیه، قلب اوراسیا یا درب تجارت اروپا

ترکیه کشوری صنعتی، تجاری و گردشگری در قلب قاره اوراسیا است؛ در واقع این کشور مابین دو قاره اروپا و استرالیا قرار دارد و به نوعی شاه‌راه ورود به قاره اروپا است. همین موضوع به تنهایی کافیست تا شما به عنوان یک سرمایه گذار ترکیه را به عنوان یک مقصد برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

ترکیه با مساحتی حدود ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۸۴ میلیون نفر به عنوان یکی از قطب‌های سرمایه گذاری در اروپا و آسیا شناخته می‌شود. از دیگر نکاتی که در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ آینده روشن اقتصاد و تجارت این کشور است. همچنین رابطه خوب اقتصادی میان دو کشور خود به تنهایی دلیل کافی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود؛ البته که نباید از دین و فرهنگ تقریبا یکسان هم چشم‌پوشی کرد.

چرا ترکیه برای سرمایه گذاری گزینه ایده آلی به شمار می رود؟

دلایل زیادی برای پاسخ به این پرسش وجود دارد؛ اگر بخواهیم به صورت خلاصه‌وار به تمامی این موارد بپردازیم؛ موارد زیر از آن دست دلایلی است که می‌تواند در تصمیم گیری شما اثر بخش باشد.

 • نهایت زمانی که برای اخذ ویزا و اقامت از طریق سرمایه گذاری لازم دارید در حدود ۳ الی ۶ ماه خواهد بود.
 • با اخذ ویزا و اقامت ترکیه امکان سفر به ۱۴۸ کشور جهان را خواهید داشت.
 • یکی از نکات مهمی که برای اخذ ویزای ترکیه باید به آن توجه کنید؛ شرط امکان عدم حضور در خاک ترکیه است.
 • پاسپورت ترکیه در رتبه بندی جهانی جایگاه سی‌ام در میان برترین پاسپورت‌ها را دارد.
 • پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.
 • همه اعضای خانواده از خدمات درمانی ویژه و رایگان بهره می برند.
 • یکی از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ترکیه امکان دو تابعیتی شدن است؛ یعنی شما علاوه‌بر تابعیت ایرانی تابعیت ترکیه را هم خواهید داشت.
 • افرادی که از این روش‌ یعنی سرمایه گذاری در این کشور  حضور دارند؛ از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
 • از دیگر امکاناتی که برای این افراد میسر می‌شود؛ می‌توانیم به امکان تحصیل رایگان اشاره کنیم.
 • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و ۲۶ کشور حوزه شنگن.
 • سرمایه گذاری در بیستمین اقتصاد برتر جهان که در برنامه این کشور تا ده سال دیگر به رتبه ده صعود خواهد کرد.
 • سرمایه گذاری در کشوری که با معرفی خودرو ملی خود؛ خط و نشان بزرگی برای کشورهای اروپایی و آسیایی کشید.
 • با توجه به وجود سرمایه گذاران ایرانی در ترکیه، امکان همکاری‌های موفقیت آمیز در روند رشد بیزینس شما وجود داد.

انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه

از جمله موارد و راه‌کارهای بی‌دردسر برای اخذ اقامت این کشور می‌توانیم به خرید ملک در ترکیه اشاره کنیم. برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است تا با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای خرید ملک اقدام کنید. این مبلغ در سال‌های گذشته در حدود ۱ میلیون دلار بود که با توجه به طرح‌های اقتصادی نوین در ترکیه این میزان به یک چهارم تنزل پیدا کرد.

البته اگر بودجه پرداختی شما کم‌تر از میزان مشخص شده (شصت هزار دلار)  از جانب دولت ترکیه باشد؛ شما می‌توانید با خرید ملک می‌توانید اقامت سه ساله این کشور را دریافت کنید. لازم به ذکر است که این اقامت به صورت توریستی بوده و شما اجازه کار در این کشور را تا زمانی که مجوز کار در این کشور را دریافت نکنید؛ نخواهید داشت.

از دیگر روش‌هایی که برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است به آن توجه داشته باشیم، قرار دادن سپرده بانکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار امریکا در بانک‌های این کشور است. در این روش شما باید به مدت ۳ سال سرمایه‌ای برابر با ۵۰۰ هزار دلار امریکا را در بانک‌های این کشور به عنوان سپرده قرار دهید.

از دیگر روش‌هایی که برای سرمایه گذاری در این کشور می‌توانیم به آن اشاره کنیم؛ خرید سهام به ارزش ۵۰۰ هزار دلار امریکا در بورس این کشور است. همچنین از دیگر نکاتی که در این خصوص باید به آن توجه ویژه داشته باشیم؛ خرید سهام‌های مورد تایید دولت ترکیه و وزارتخانه صنایع و فناوری این کشور است.

تابعیت ترکیه را می توان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز به دست آورد. از جمله شرایط این روش سرمایه گذاری در ترکیه این است که اوراق قرضه را نباید حداقل به مدت سه سال فروخت. همچنین سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه می‌توانیم به سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستقلات این کشور اشاره کنیم. در این روش شما باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را در یکی از شرکت‌‌های مرتبط سرمایه گذاری کنید.

اما از دیگر موارد مهم و کاربردی در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه می‌توانیم به کارآفرینی در این کشور اشاره کنیم. با توجه به تغییرات اساسی در قانون‌های سرمایه گذاری در ترکیه شما می‌توانید با استخدام و کارآفرینی برای اتباع ترک در این کشور از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه استفاده کنید.

توافق نامه ها و استاندارد های سرمایه گذاری در ترکیه

توافق نامه ها و استاندارد های سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از دغدغه‌های سرمایه گذاران در خاک ترکیه امنیت سرمایه آن‌ها و میزان سوددهی است. با توجه به میزان بالای فساد و رشوه‌گیری در ترکیه این نگرانی برای سرمایه گذاران وجود دارد. به همین دلیل ایران و ترکیه با امضای تفاهم‌نامه‌ای به این نگرانی پایان دادند که جزئیات آن به شرح زیر است:

توافق نامه ارتقاء و حفاظت از سرمایه گذاری

به طور خلاصه این توافق نامه با ارائه اطمینان به سرمایه گذار بیان می‌دارد که سرمایه فرد سرمایه گذار تحت هیچ شرایطی مصادره نشود؛ مگر در شرایط اضطراری و با خبر  قبلی.

توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی

این توافق نامه تضمین می کند که مالیات تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نباشد.

چرا موسسه آریان پور

هر مقصد و هدفی نیاز به همراهی یک موسسه کاربلد و باتجربه در این زمینه حس می‌شود. ما در موسسه آریان‌پور با تکیه بر دانش و ارتباطات خود در ترکیه، یک همراه مطمئن برای مسیر پرپیچ‌ و خم سرمایه گذاری در کنار شما خواهیم بود. اما خدمات موسسه آریان‌پور صرفا در این مورد خلاصه نمی‌شود؛ سایر مواردی که می‌توانیم به عنوان خدمات موسسه آریان پور به آن‌ها اشاره داشته باشیم؛ به شرح زیر است:

 • ارائه مشاوره عمومی رایگان در خصوص شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه و دیگر موارد این‌چنینی یکی از اصلی‌ترین خدمات موسسه آریان پور به شمار می‌رود.
 • ارائه مشاوره تخصصی برای موارد و اطلاعات تخصصی‌تر که در صورت رسیدن به نتیجه‌ نهایی و ایده‌آل شما، کل مبلغ مشاوره تخصصی به شما عودت داده می‌شود.
 • اما یکی از تمایزهای موسسه آریان‌پور که می‌توانیم به آن اشاره کنیم؛ هزینه سفر اعم از هزینه پرواز و هتل است که میهمان ما هستید.

در کل ما در موسسه آریان‌پور با توجه به نیاز و هدف شما تمام عزم خود را جزم می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن، و با کمترین هزینه ممکن یک همراه مطمئن باشیم. درون مایه و رسالت ما در موسسه آریان پور به گونه‌ای است که علاوه‌بر ارائه برترین نتیجه، در طول مسیر هم همراه شما باشیم.