اقامت ترکیه با خرید ملک یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های اخذ اقامت برای اتباع خارجی، به ویژه متقاضیان ایرانی است؛ چراکه با صرف مناسب‌ترین هزینه می‌توانند اقامت این کشور آسیایی اروپایی را دریافت کنند؛ درواقع با مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک ، می‌توانید شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت کنید که در ادامه امکان سفر بدون ویزای شما به سایر کشورهای اروپایی نیز مهیا می‌شود؛ از این رو وکلای باتجربه ما در مجموعه آریان پور تصمیم دارند؛ موضوع « اقامت ترکیه با خرید خانه » را مورد برسی قرار دهند تا شما همراه عزیز با آگاهی کامل، قدم در این مسیر بگذارید.

آشنایی با کشور ترکیه

از آن جایی که کشور ترکیه جزو محبوب‌ترین کشورها برای اخذ اقامت و خرید ملک است، تصمیم گرفتیم به صورت مختصر اطلاعات ارزشمندی درباره این کشور دراختیار شما قرار دهیم تا کمی بیشتر کشور ترکیه را بشناسید.

جمهوری ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلیل نزدیک بودن فرهنگ آن با کشور ما یعنی ایران، جزو بهترین مقاصد برای خرید ملک و اخذ اقامت محسوب می‌شود؛ علاوه‌بر آن این کشور از آب و هوای مطلوبی برخوردار است که باعث جذب گردشگران زیادی از سراسر دنیا می‌شود. از طرفی دیگر خرید ملک جزو بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است؛ چراکه قیمت ملک در ترکیه به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب‌تر است و با استفاده از آن می‌توان حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؛ از سوی دیگر می‌توان پاسپورت این کشور را جزو معتبرترین پاسپورت‌های جهان به حساب آورد.

اقامت ترکیه با اجاره خانه چگونه است؟

اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه یکی از روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت کرد؛ درواقع با اخذ اقامت از این روش، می‌توانید به مدت 1 سال در داخل کشور ترکیه بمانید؛ البته توجه داشته باشید که با اخذ اقامت اجازه کار و تحصیل در کشور ترکیه را ندارید؛ بنابراین اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری را در این کشور بمانید و به تحصیل و کار بپردازید، باید از طریق روش‌های دیگر برای دریافت اقامت اقدام کنید.

حداقل میزان سرمایه برای خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

اگر جزو افرادی هستید که سرمایه کافی برای خرید ملک در کشور ترکیه را دارید و هدف اصلی شما سرمایه‌گذاری است، پیشنهاد می‌کنیم ملک‌های لوکس و بزرگ را برای خرید انتخاب کنید؛ اما درصورتی که تنها قصد اخذ اقامت موقت در این کشور را دارید و مقصد نهایی شما ترکیه نیست، می‌توانید ملک‌هایی با محدوده قیمت 60 هزار دلار تا 250 هزار دلار را برای خرید و سرمایه‌گذاری انتخاب کنید

نکات مهم در زمان خرید ملک در کشور ترکیه

پیش از خرید ملک، ابتدا باید منطقه موردنظر خود را متناسب با شرایط مالی و اهداف خود مشخص کنید؛ چراکه شرایط و میزان هزینه‌های زندگی در هر منطقه‌ای از این کشور متفاوت است؛ سپس نکات زیر را در زمان خرید ملک، مدنظر قرار دهید:

 • ابتدا مطمئن شوید که ملک موردنظرتان مشکلاتی اعم از بدهی و رهن بانک نداشته باشد؛
 • بررسی کنید که ملک خریداری شده برای انتقال مالکیت، نیازی به اجازه اقامت دارد یا خیر؛
 • ارائه درخواست به اداره ثبت اسناد مهم‌ترین اقدامی است که باید انجام دهید؛
 • و …

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟

همان‌گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه جزو روش‌های بسیار محبوب و آسان است؛ چراکه با هزینه بسیار مناسب در مدت زمان نسبتا کوتاهی، می‌توان اقامت ترکیه را به دست آورد؛ شایان ذکر است که بدانید حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم 250 هزار دلار است؛ البته با صرف هزینه کم‌تر نیز می‌توان ملکی خریداری کرد؛ اما اقامت دائم برای شما صادر نمی‌شود.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

طبق قوانین حاکم بر کشور ترکیه، اتباع خارجی با خرید ملکی به ارزش 250000 دلار می‌توانند از حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور بهره‌مند شوند.

بررسی مزایای اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

 • به 77 کشور جهان بدون نیاز به صدور ویزا می‌توانید سفر کنید؛
 • با دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانید در انتخابات رای دهید؛
 • پاسپورت ترکیه جزو برترین و معتبرترین پاسپورت‌های جهان است؛
 • با اخذ پاسپورت ترکیه می‌توانید فعالیت شغلی خود را به راحتی انجام دهید؛
 • و …

مزایای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

درحقیقت می‌توان گفت که خرید ملک علاوه‌بر اینکه یکی از راه‌های بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری در دراز مدت است، از طریق آن می‌توانید اقامت و پاسپورت ترکیه را به دست آورید؛ در ادامه شما را با مزایای خرید ملک در ترکیه و اقامت آن آشنا می‌کنیم:

 • نیاز به حضور تمام وقت در کشور ترکیه ندارید؛
 • می‌توانید ملک خریداری شده را اجاره دهید؛
 • اگر قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، نیازی به اخذ ویزا وجود ندارد؛
 • اقامت در ترکیه با خرید ملک ، جزو روش‌هایی است که از طریق آن امکان صدور پاسپورت برای شما و اعضای خانواده محقق می‌شود؛
 • امکان استفاده از خدمات درمانی به صورت رایگان وجود دارد؛
 • فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند؛
 • هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه مناسب است؛
 • و …

امیدواریم که از خواندن مطالب امروز نهایت استفاده را برده باشید؛ در واقع ما در کنار وکلای خبره مجموعه آریان پور سعی کردیم، ارزشمندترین اطلاعات را درباره « خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت » با شما درمیان بگذاریم؛ پیشنهاد می‌کنیم، همین حالا با کارشناسان شرکت آریان پور تماس بگیرید تا مطابق با قوانین رسمی کشور ترکیه، شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک راهنمایی کنند

بررسی سوالات متداول شما همراهان گرامی

هزینه زندگی در کشور ترکیه چقدر است؟ اگر تصمیم دارید در کشور ترکیه زندگی کنید، باید هر ماه 1500 لیر برای مخارج خود داشته باشید.

هزینه اجاره خانه در کشور ترکیه چقدر است؟ اجاره خانه برای یک واحد یک اتاقه در حدود 2000 لیر در ماه است.

آیا برای خرید ملک در کشور ترکیه محدودیت سنی وجود دارد؟ خیر. هیچ محدودیت سنی برای خرید خانه در ترکیه و سرمایه‌گذاری از طریق آن وجود ندارد.

با خرید ملک، پس از چه مدت زمانی پاسپورت ترکیه صادر می‌شود؟ پس از خرید ملک حدودا 1 الی 3 ماه باید منتظر بمانید تا تابعیت این کشور را دریافت کنید.